Jak lymfatická masáž posiluje imunitní systém

Objevte účinky lymfatické masáže na imunitní systém

Ano, jste na správném místě! Dnes odkrýváme tajemství, jak lymfatická masáž pomáhá posilovat náš imunitní systém. Ale nejprve bych chtěla říci, že nemám žádný medicínský výcvik. Ale jako Marie, žena, která miluje svého papouška Kika a hledá vždy nejlepší způsob, jak se o sebe postarat, jsem se chtěla naučit víc o lymfatické soustavě a o tom, jak můžeme tuto část našeho těla podporovat. Takže pojďme na to!

Co je to lymfatický systém a jak funguje?

Jak většina z nás ví, lymfatický systém je klíčovou součástí našeho imunitního systému. Je to síť cév a uzlin po celém těle, které odebírají přebytečnou tekutinu z tkání, filtrují odpad a transportují bílé krvinky, které nás chrání před infekcemi. Pokud se cítíte mizerně a vaše lymfatické uzliny jsou oteklé, to je proto, že usilovně bojují proti nějakému zánětu nebo nemoci. Bojové síly, které využíváme k obraně našeho zdraví, vlastně projdou celým tímto systémem.

Význam lymfatické masáže pro zdraví

Lymfatická masáž je technika, která podporuje pohyb lymfy tělem. Je delikátnější, než může být některá masáž pro sportovce, a je zaměřená na povrchové oblasti, kde se nachází mnoho lymfatických uzlin. Masírováním těchto oblastí můžeme podpořit průtok lymfy a pomoci našemu tělu lépe vyrovnávat se s odpady a toxiny.

Jak si lymfatickou masáž můžete udělat doma

Nemusíte chodit do salonu, abyste si užili výhody lymfatické masáže. Učení se tomu, jak si ji můžete dělat doma, může být skvělým způsobem, jak se o sebe postarat a posílit svůj imunitní systém. Začněte tím, že si dopřejete teplou koupel nebo sprchu, protože teplo pomůže uvolnit a aktivovat lymfatický systém. Pak použijte mírný tlak a krouživé pohyby směrem k srdci, teď jsem to myslela vážně, směrem k srdci! Když masírujete, směřujte vždy k srdci. Začněte od končetin a postupujte k trupu. Masáž může být uklidňující a uvolňující, takže si ji vychutnávejte!

Moje osobní zkušenost s lymfatickou masáží

Abyste věděli, já sama jsem se nedávno naučila lymfatickou masáž a musím říct, že jsem si ji zamilovala. Nejprve jsem byla skeptická. Jak může něco tak jednoduchého jako masáž ovlivnit můj imunitní systém? Ale upřímně - od té doby, co jsem začala provádět pravidelné lymfatické masáže, mám méně nachlazení a cítím se o mnoho lépe. Jde to s mojí sebeúctou ruku v ruce, protože když mi je dobře, cítím se lépe. A když se cítím dobře, jsem šťastnější. A pokud existuje něco, co potřebujeme více na tomto světě, tak je to více šťastných lidí!

Několik tipů na závěr

Jestli můžu s něčím pomoci, tak je tu pár rad, které jsem vybrala během mého výzkumu a zkušeností s lymfatickou masáží.

  • Vždy začněte masáží uzlin v oblasti krku. Tímto způsobem uvolníte uzliny, které se mohou při masáži naplnit.
  • Používejte jemné, pomalé, krouživé pohyby. Není třeba tlačit příliš tvrdě.
  • Používejte olej na masáž. Tím se zlepší klouzání a zároveň se kůže vyživí.

Vzpomeňte si, že ať už děláte cokoli pro své zdraví, důležité je, aby to pro vás bylo příjemné a udržitelné. Takže pokud zjistíte, že lymfatická masáž není pro vás, to je v pořádku. Jen si to vyzkoušejte a uvidíte, jak se vám bude líbit.

Přeji vám hodně štěstí na vaší cestě ke zdraví a pohodě!

Napsat komentář