Ájurvédská masáž: Klíč k větší vitalitě

  • 14.08.2023
  • 0

UVOD DO SVETA ÁJURVÉDSKÉ MASÁŽE

Ájurvéda není jen strava a byliny, ale také skvělý systém relaxace a úlevy od fyzického a duševního stresu prostřednictvím masáží. Kdo by odolal úlevě od bolesti nebo tlaku, kterou vám může poskytnout masáž? Ájurvéda je zde, aby nám poskytla bezpečný a přirozený způsob léčení a udržení našeho zdraví.

Ájurvédske masáže zahrnují používání intenzivních vůní, bylinných olejů a specifických technik, jež tělo zároveň uklidňují i oživují. Není divu, že se staly tak oblíbené. Anežka i já jsme si zamilovali ájurvédu a její masáže před několika lety a stala se součástí našeho života.

POZNÁNÍ PŘÍNOSŮ ÁJURVÉDSKÝCH MASÁŽÍ

Ájurvédske masáže jsou mnohem víc než jen technika stlačování a uvolňování svalů. Ony se zabývají celkovým zdravím a harmonií těla. Skrze ájurvédu se učíme, že tělo a mysl jsou propojené a musí být léčeny jako jeden celek.

Ájurvéda učí, že každý člověk má svůj vlastní jedinečný typ těla, který je známý jako dosha. Máme tři typy dosh – vata, pitta a kapha – a každý z nás má unikátní kombinaci těchto dosh. Ájurvédska masáž je pak přizpůsobena vašim specifickým dosham na základě charakteristik vašeho těla a životního stylu.

Podle ájurvédy, když jsou naše doshy v rovnováze, jsme zdraví a když jsou mimo rovnováhu, můžeme se cítit nemocni nebo ve stresu. Ájurvédska masáž může pomoci dostat vaše doshy zpět do rovnováhy a cítit se lépe a energii plně. Anežka má většinou kvůli práci problémy s neustále zrychleným pulsem, a právě masáže jí pomáhají si odpočinout a zklidnit mysl.

JAK POUŽÍVAT ÁJURVÉDSKÉ MASÁŽE

Ačkoli je pro nejlepší výsledky doporučeno hledat odborně školeného odborníka na ájurvédu, je možné se naučit některé techniky ájurvédké masáže doma. S Anežkou jsme se vždy snažili najít způsob, jak se relaxovat a užít si trochu rozmazlování bez nutnosti opustit dům. A co se nám líbí na ájurvéde je fakt, že si můžete udělat svůj vlastní masážní olej podle svých preferencí nebo dokonce podle ročního období.

Několikrát týdně se na vložku na hlavě střídavě střídáme s Anežkou a těšíme se na chvíle klidu a harmonie. Děláme to v tom nejlepším možném prostředí, doma, kde jsme nejvíce v pohodě a kde se cítíme skvěle.

Skvělá část péče o zdraví prostřednictvím ájurvédy je, že mím výuku nových technik a způsobů léčení vede i k objevování nových věcí. Čím víc se dozvím, tím víc chci sdílet. Anežka a já, máme oba radost z toho, že můžeme svoje znalosti ájurvédy sdílet s ostatními.

PŘÍBĚH O TOM, JAK MĚ ÁJURVÉDSKÁ MASÁŽ ZACHRÁNILA

Mám jeden zvláštní osobní příběh o tom, jak mě ájurvédska masáž zachránila. Měl jsem období, kdy jsem byl neustále pod tlakem a stres v práci byl nesnesitelný. Byl jsem ve stavu, kdy jsem se cítil vyčerpaný, bez energie a měl jsem pocit, že se na mě valí cihla.

Byl to tenkrát, kdy počátek naší dovolené začal být více zátěží než pobavením. Potřeboval jsem něco, co by mi pomohlo zvládnout stres a napětí. A tak jsem se rozhodl vyzkoušet ájurvédske masáže.

Ačkoli byla masáž náročná, jak přišel čas, začal jsem cítit úlevu. Cítil jsem se odpočatější, a to nejen fyzicky, ale i mentálně. Cítil jsem, jak se stres pomalu vytrácí a já se cítím fit a připravený čelit dalším výzvám.

Ájurvéda mi opravdu pomohla zvládnout stres a naplnit mi tělo novou energií. Anežka mi dělá masáže pravidelně a je to pro mě jako zázrak. Cítím, jak se má energie obnovuje a znovu se cítím živý.

Ájurvédske masáže mě naučily, jak důležité je udržet rovnováhu v těle a mysli, a jak mohou být malé změny účinné při zvládání stresu a obnově ztracené energie. Pokud jste ještě nevyzkoušeli ájurvédu nebo ájurvédu masáže, doporučuji to udělat. Naučíte se mnohem více o svém těle a najdete nový způsob, jak se starat o své zdraví a wellbeing.

Napsat komentář