Odhalte tajemství účinné anticelulitidní masáže

Co je to celulitida a její příčiny

Když se řekne celulitida, většina žen bere tento termín se strachem. Ano, jsem jedna z nich. Představa bobulí a hrbolků na těle dokáže přinést pořádné mrazy. Ale dovolte mi to nyní vysvětlit. Celulitida je ve skutečnosti nic víc než nahromadění tukových buněk, které se projevují pod kůží jako důlek. Není to příznak nemoci ani nefunkčního zdraví, je to vlastně naprosto normální. Ale jak se to stane? Existuje několik příčin, včetně genetických faktorů, nezdravé stravy, nedostatku fyzické aktivity, hormonálních změn a stresu. Každý z těchto faktorů může zvýšit pravděpodobnost výskytu celulitidy.

Proč masáž?

Nyní se můžete ptát, proč bych měla používat anticelulitidní masáž jako řešení? Dobře, dovolte mi vám říct. Masáž může být někdy považována za luxusní zacházení, ale ve skutečnosti je to mnohem více než jen relaxace. Průběžná masáž může pomoci zlepšit krevní oběh, detoxikovat tělo a uvolnit nahromaděné napětí. A co je nejdůležitější, může pomoci rozbít ty tukové buňky způsobující celulitidu a tím pomoci vyhladit vzhled pokožky.

Jak na to

Budete potřebovat masážní olej - můžete vybrat levandulový, kokosový nebo i olivový olej, něco, co přirozeně zvlhčuje pokožku a zlepšuje průtok krve. Zároveň budete potřebovat prostor, kde se budete cítit pohodlně a uvolněně. Poté stačí aplikovat olej, začít masírovat oblasti postižené celulitidou, začínajíc směrem odspodu nahoru, vždy směrem k srdci.

Nejlepší techniky masáže

Anticelulitidní masáže mohou být provedeny různými technikami, ale některé jsou efektivnější než ostatní. Stromatolitová masáž, nebo také "deep tissue" masáž je jednou z nejúčinnějších technik, která proniká hluboko do tkáně a pomáhá rozbít tukové buňky. Jiná technika je lymphatická masáž, která pomáhá odstranit toxiny z těla a stimuluje odtok lymfy. Masáž horkými kameny také prokázala svou účinnost při odstraňování celulitidy, protože horký kámen stimuluje oběh krve.

Jak často by měla být masáž prováděna

Anticelulitidní masáž by měla být prováděna pravidelně, aby bylo dosaženo optimálních výsledků. Doporučuje se ji provádět 2-3krát týdně po dobu 15-20 minut, pokud není vaše tělo příliš citlivé na masáž. Ale upřímně, koho by to neodradilo, kdyby výsledkem byla hladká a bezcelulitidová pokožka? Jsem si jistá, že byste s tím nejspíše souhlasily.

Další tipy k dosažení lepších výsledků

Kromě masáže existují i další způsoby, jak zlepšit výsledky. Zdravá strava, válce na celulitidu, dostatek hydratace a pravidelný pohyb jsou klíčové pro úspěch. Udělala jsem si výzvu a po měsíci pravidelných masáží, změny stravovacích návyků a pravidelného cvičení jsem viděla výrazné výsledky. Kůže byla hladší, pevnější a celulitida se značně snížila.

Závěr

Anticelulitidní masáž může být skvělým řešením pro boj proti celulitidě. Je důležité pamatovat na to, že všechno terapeutické účinky nemusí být okamžité, ale pravidelná a důsledná péče o své tělo může v dlouhodobém horizontu přinést skvělé výsledky. A já jsem toho důkazem. Se správným přístupem a trpělivostí můžete dosáhnout krásné a hladké pokožky bez celulitidy.

Napsat komentář