Jaké jsou kontraindikace klasické masáže?

Význam klasické masáže

Představte si, že jste jako já a trávíte hodně času seděním u počítače, pravděpodobně už došlo k tomu, že jste zažili nějaký druh bolesti krku nebo zad. Petr, můj manžel, je stejný; je to programátor, takže stráví hodně času před počítačem. Oba jsme byli v situaci, kdy jsme potřebovali masáž, ale je důležité vědět, co může být kontraindikací pro klasickou masáž.

Kontraindikace klasické masáže

Dokonce i když vás bolí celé tělo, je důležité si uvědomit, že jsou situace, kdy byste se měli masáži vyhnout – to jsou kontraindikace. Ty s klasickou masáží zahrnují například akutní záněty, infekcí, horečku nebo i kůžní nemoci.

Podrobný pohled na kontraindikace klasické masáže

Není divu, že mnoho lidí miluje masáže - jsou skvělým způsobem, jak se zbavit stresu a napětí ve svém těle. Ale jak už jsem zmínila, ne všechny situace jsou vhodné pro masáž. Například akutní zánět může být způsoben něčím tak jednoduchým jako prasklým pupínkem, a kdo by si chtěl v tu chvíli nechat masírovat tvář? Určitě ne já!

Vyhýbání se masáži při infekci

Masáže mohou být úžasné, ale pokud máte například chřipku nebo jiný infekční stav, mohlo by dojít k tomu, že by masáž mohla vaše příznaky zhoršit. Můžete si představit, jak bych vypadala, kdyby masérka začala masírovat mé krční uzliny, zatímco mám infekci? To by určitě nebyla hezká podívaná!

Důležitost odkladu masáže při horečce

Zdůrazňuji, že pokud máte horečku, měli byste se masáže rozhodně vyhnout. Petr mě jednou vzal na masáž na Valentýna a já jsem měla horečku. Nebyla to dobrá kombinace. Už jsem se těšila z té ideální představy uvolnění a relaxace, ale nakonec se vše obrátilo v můj neprospěch. Tělo mi bylo přehřáté a celkově se mi nebylo dobře. Měla jsem pocit, jako bych měla teplo a byla celá zpocená. Nakonec jsme museli přerušit masáž a odejít.

Opatrnosti při kůžních onemocněních

A nakonec, pokud trpíte nějakým kůžním onemocněním, jako je psoriáza, ekzém nebo rosacea, je důležité informovat svého maséra, protože některé techniky mohou tato onemocnění zhoršit. Pamatujte, že zdraví je vždy na prvním místě!

Závěr

Jsem vždy překvapená, kolik lidí si není vědomých kontraindikací klasické masáže. I když je to relaxační a uvolňující aktivita, je důležité se ujistit, že je to pro vás bezpečné. Doufám, že vám tento článek poskytnul nějaké užitečné informace a pomohl vám se rozhodnout, zda je pro vás masáž vhodná. Nemusím to zdůrazňovat, ale vždy se nejdříve poraďte se svým lékařem. A užívejte si masáže, pokud můžete, protože jsou opravdu úžasné!

Napsat komentář