Čokoládová masáž pro relaxaci: Účinné metody proti stresu

Proč čokoládová masáž není jen sladký výmysl

Povídejme si dnes o něčem opravdu sladkém, a přitom tak blahodárném pro naše tělo a mysl. Když se řekne čokoládová masáž, možná si hned vybavíte pokušení v podobě té nejlahodnější tabulky, která se pomaličku rozpouští na vaší kůži. Ale věděli jste, že tento druh masáže je o hodně víc než jen chvilkové potěšení pro naše chuťové buňky? A jak přesně tento sladký zázrak pracuje na naše smysly a pomáhá v boji se stresem? No, to vám hned povykládám!

Čokoládová terapie od A do Z

Komu by se nechtělo zrelaxovat při myšlence na to, že vás někdo hýčká vůní a teplem čokolády? Takzvaná čokoládová terapie je komplexní procedura, která vaše tělo zahalí do sametového objetí kakaa. Čokoláda, tedy spíše její kvalitní tvar bez zbytečných přísad, obsahuje mnoho antioxidantů a minerálů, které jsou pro naši kůži jak malým všelékem. A jestli si myslíte, že to všechno je jen marketingový trik pro čokoholiky, připravila jsem si pro vás pár zajímavých studií, které dokazují, že to s tou čokoládou jako relaxační metodou není žádná blamáž.

Relaxační účinky pro tělo a mysl

Masáž obecně patří mezi jedny z nejstarších způsobů relaxace. Když ale přidáme tu čokoládovou složku, výsledek je o to slastnější. Sensační kakaové máslo, které je často hlavní součástí této masáže, dodává kůži vláhu a pružnost, a díky svému bohatému složení podporuje renovaci buněk. Kdo by nechtěl být jako znovuzrozený, že? A čokoládová vůně – tu si dovolím tvrdit, že působí na náš mozek jako jemný zázrak. Může stimulovat uvolňování endorfinů, těch našich vnitřních "hormonů štěstí", což vede k pocitu relaxace a spokojenosti.

Aplikace a techniky čokoládové masáže

Masáž čokoládou se může odvíjet v mnoha podobách a technikách, ale málokterá z nich se obejde bez základního principu: rozpuštění pravého kakaa v kombinaci s nosnými oleji, aby se vytvořila dokonale hladká směs. Jemným kroužením a hlazením se pak tato voňavá čokoládová směs vtírá do kůže. Cítím ten pocit uvolňování už jen při psaní o tom! Profesionálové v salonu vám nabídnou celou škálu masážních technik od pomalé a relaxační po intenzivní hlubokou masáž, která prokrví svaly a pouští stres pryč jako vodu v lázeňském vřídle.

DIY – domácí čokoládová masáž

A co když nemáte čas nebo prostředky na návštěvu spa? Nezoufejte, čokoládová masáž se dá s trochou šikovnosti aplikovat i doma. Stačí sehnat kvalitní kakaové máslo, hořkou čokoládu s vysokým obsahem kakaa a pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje pro dokonalou aromaterapii. Jste-li vtipálci jako já, můžete partnera či partnerku překvapit domácí "čokoládovou seancí" – zaručuji, že smích a blízkost, které při takové domácí lázeňské zábavě zažijete, budou o to větší relaxační kúrou než samotná masáž!

Živiny a výživa kůže

Ačkoliv se může zdát spojení čokolády s péčí o tělo jako nesourodé duo, opak je pravdou. Čokoláda, a zejména kakao, jsou plné vitamínů a minerálů, které mají příznivý dopad na celou naši kůži. Obsah vitamínu E napomáhá regeneraci a zpomaluje stárnutí kůže. Samozřejmě, toto je jen špička ledovce toho, co může čokoládová masáž vaší pokožce nabídnout. Theobromin, který se v kakau přirozeně nachází, je skvělou látkou, která stimuluje průtok krve do pokožky a napomáhá tak k její větší pružnosti. Jak říkám, čokoláda není jen na jednu sezení!

Psychické benefity: od stresu po lepší náladu

Nikdy bych nevěřila, že se stres a čokoláda dají spojit do jedné věty tak, že při tom vznikne něco pozitivního. Vždyť kdo z nás ve chvíli napětí nesáhl po čokoládce jako po malé útěše? A věda nám naše slabosti podepřela důkazy. Aromaterapie s vůní čokolády může skutečně ovlivnit naše myšlenkové procesy a odvést mysl od negativního myšlení. To, že tělo zažívá báječně teplou a voňavou terapii, pomáhá mysli uvolnit se a zapojit do hry endorfiny. A že se čokoláda pojí s pocitem štěstí, to už snad každý ví.

Tipy pro maximální požitek z čokoládové masáže

Na závěr bych ráda shromáždila pár milých rad, jak si čokoládovou masáž užít na maximum. Zaprvé, najděte si prostor, kde se dobře cítíte a kde jste nerušeni. Ujistěte se, že čokoládová směs je příjemně teplá, ale opatrně, aby nedocházelo k popálení. Přiznám se, že doma je to vždy trochu sázka do loterie, ovšem s kouskem opatrnosti vše půjde jako po másle – nebo lépe řečeno jako po rozpuštěné čokoládě. Ať už se rozhodnete pro návštěvu profesionálního spa nebo pro domácí experimentování, pamatujte, že se jedná o čas pro vás, takže ho využijte co nejlépe.

No, a pokud se ptáte, jak vlastní zkušenost s čokoládovou masáží vypadá, stačí, když se mi ozvete. Radi vám povykládám o tom, jak jsem jednou na Valentýna připravila pro Davida překvapení v podobě domácí čokoládové masáže. Mého syna Matyáše jsem poslala na spaní k babičce, a tak jsme celý večer měli jen pro sebe. No a jak to všechno dopadlo? Kromě neopakovatelné romantiky a smíchu, který stihl probudit i našeho spícího chameleona Gerika, to byl jeden z těch vzácných večerů, kde jednoduše zapomenete na všechny starosti světa. A věřte mi, že pocit hladké a vůní provoněné kůže jsem cítila ještě několik dní!

Závěrem jen dodám, že čokoládová masáž není zázračný lék na všechno, ale je to nádherný způsob, jak si zpříjemnit den, potěšit kůži a možná si i připomenout, že život může mít tu nejlahodnější chuť. A když k tomu přidáte pocit uvolnění a klidu, který masáž přináší, nemůže to být nic jiného než sladká tečka za vaším náročným dnem. Nemusíte mi děkovat hned, zkuste to a uvidíte sami, jak vám tahle malá lahodná pauza dodá energii a pohodu do dalších dní.

Napsat komentář