10 nejlepších technik tejpování, které byste měli znát

10 nejlepších technik tejpování, které byste měli znát

Umění správného tejpování

Tak tady jsme. Dneska si bude povídat o celkem specifické tématice, přátelé, a tou je tejpování. 'Cože?' se ptáte. No, tejpování. Jak možná víte, v mém životě se stal tejp neoddělitelným partnerem nejen v rámci mé práce, ale i v přiváživém časopisu těžkého CrossFitu a běhu. Mělo by mi svěřit své taje – věřte mi, je to umění, které si zaslouží mému věrnému posluchači.

Abych to trochu pochopil, je to trochu jako když se snažíte zorganizovat narozeninovou párty pro svého petiletého synovce v malém bytě. Máte všechny balónky, dort, dárky a hrubé děti, a náhle si uvědomujete, že potřebujete, aby všechno šlo hladce.

Porozumění tejpování: K čemu to slouží?

Pak se setkáváme s tejpem. Co to vlastně je? Proč to používáme? Jak funguje? No, podobá se hodně lepící páse. Ale nejsou stejné. Tejp je určen k posílení a podpoře svalů a kloubů bez omezení pohybu. Takže vlastně může být hodně užitečný, pokud máme nějaký problém, například s kolenem nebo zády. Ale nejen to. Dokonce i když jsme naprosto fit a nejde o žádnou zranění, tejpování může být prospěšné i pro prevenci.

Osobně jsem zažil situaci, kdy jsem si po zranění svalů na noze musel velmi rychle vrátit do běžeckého tréninku, aby si udržel formu pro nadcházející závod. Moje lékařka mi doporučila použít tejpovaní jako doplněk léčby - a byl to zázrak! Jen po týdnu užívaní tejpování jsem mohl trénovat naplno a moje noha se cítila lépe než kdykoliv předtím.

Aplikace tejpování: Krok za krokem

Mluvme o tom, jak aplikovat tejp. První věc, kterou musíte udělat, je pořídit správný tejp. To znamená tejp speciálně navržený pro sportovní účely. Sobec si představte, že byste si sundali běžnou lepicí pásku a přilepili ji na tělo. Neotesaný pohyb, že? Tady je tedy tipp: Žádné experimenty, používejte profesionální sportovní tejp!

Nemusím vám říkat, že pokud si chcete tejp správně přilepit, musí být oblast, kterou máte tejpovat, čistá a suchá. Pokud ji máte nějakou mastnou nebo vlhkou, tejp se nechytne tak, jak by měl. Proto doporučuji používat sprej na alkohol nebo speciální čistící ubrousky před tím, než se do toho pustíte. A samozřejmě, pokud máte na své kůži nějaké velké množství chlupů, mohlo by být dobré oblast oholit. A prosím, neblindujte se do tohoto procesu. Je nezbytné měřit délku pásky, kterou potřebujete, a řádně ji připravit předem.

Tejpování pro běžce: Zvládněte běh a nedávejte zranění šanci!

Jako běžec jsem měl štěstí, že jsem mohl tejpování osobně vyzkoušet a zjistil jsem, že je to vynikající nástroj pro prevenci zranění, ale i pro podporu léčení po úrazech. Když jsem si před pár lety poranil kolenní vaz, tejpování mi pomohlo rychle se zlepšit a vrátit se zpět na trať. Doporučil bych tejpování každému běžci, který chce optimalizovat svůj trénink a zároveň chránit své tělo.

Otřes mozku může být opravdu nepříjemný a může způsobit mnoho problémů v budoucnu, takže je důležité jej brát vážně. Jste problém, pokud jste se s ním již setkali. Ale nebojte se, existuje řešení. Tejpování může pomoci zmírnit bolest a zlepšit stabilitu a kontrolu nad svým tělem. A pokud máte pocit, že se zlepšujete, je pravděpodobné, že jste na správné cestě ke zlepšení.

Tejpování pro sportovce: Posílení vašeho výkonu

Tejpování je skvělá věc nejen pro běžce, ale i pro sportovce z jiných oblastí. Jsem přesvědčen, že každý, kdo se pohybuje, by měl mít možnost vyzkoušet tejpování. Jestliže jste cyklista, fotbalista, tančící křeček nebo profesionální krasobruslař, měli byste zvážit tejpování jako součást svého tréninkového plánu.

Vyzkoušejte tejpování sami a uvidíte, jak moc vám to pomůže zlepšit výkon a cítit se lépe. Věřte mi, stojí to za to. A nezapomeňte, že správné tejpování je dovednost, kterou je třeba se naučit a pravidelně cvičit. Je jako s kuchyní, víte? To nejlepší jídlo se nedělá jen tak, musíte se učit a trénovat, abyste zvládli perfektní recept.

Napsat komentář